2021

עוד שנה עברה. אני מניח שכולנו יודעים מספיק על משבר האקלים ולכן אני לא אפציץ אתכם בעובדות משעממות או מלחיצות. אני גם לא אתאר לכם רשימה משעממת של כל ההצלחות שלנו השנה (והיו), 2020 נגמרה ולא נתעכב עליה. אני רוצה שנתרכז בשנה החדשה.

אני יודע עד כמה השנה הזו קשה ומעייפת בכלל, ולפעילים שלנו בפרט הפעילות הרצופה במחאה יכולה להיות מתישה ומעייפת עוד יותר, ולכן חשוב לי להבהיר לכל  אחד ואחת פה עד כמה אתם חשובים וכמה כוח יש לכם! אני מניח ששמעתם את זה בעבר, ובכל זאת חשוב לי להבהיר את זה. חשוב לי שתבינו שאם יש סיכוי לעתיד טוב יותר – לעולם טוב יותר, הוא טמון אצלכם. אצל האנשים הפרטיים, וממש לא רק אצל מקבלי ההחלטות.

זה לא סתם נאום מוטיבציה, זה לא ניסיון לצייר את העתיד כעתיד ורוד ומושלם. אבל זה כן ניסיון להבהיר נקודה חשובה, ובשביל להבהיר אותה כמו שצריך אני אתחיל בכמה מילים עליי. אני לא מסוג האנשים שנוטים לחלום על עולם יפה וטוב יותר. זאת אומרת, הייתי אחד כזה עד שהבנתי עד כמה אנחנו (האנושות) הורסים את המקום היחיד שנותר לנו, והתחלתי לאבד את התקווה שיום אחד יווצר שינוי אמיתי בעולם. אבל, כשהתחלתי להיות פעיל במחאה (וכאן מגיע החלק הקיטשי),  וכשראיתי את כולם עובדים ונלחמים על העתיד של כולנו הבנתי שאני לא היחיד. מעבר לכך, התקווה לעתיד טוב יותר עלתה בי שוב. התקווה שיום אחד נוכל לשנות וליצור עולם טוב יותר, ומקורה אצל כל אחד ואחת מכן, ואני מאמין שגם מחוץ למחאה לכל אחד יש את היכולת לשנות, וברגע שאנחנו מבינים את זה העולם פתוח בפנינו. אנשים יכולים לקרוא לי ילד תמים, אבל אולי זה מה שצריך. אולי התמימות שלנו היא זו שמאפשרת לנו להוביל שינוי אמיתי. לכן, אני קורא לכולכם להיות קצת יותר תמימים.

אני מאמין באמת ובתמים שהדור הבא של המנהיגים ייצא מכאן. וכעת אתייחס גם לפעילי המחאה: חשוב לי שתזכרו את זה בכל צעד וצעד, בכל שיחת זום, בכל הפגנה ובכל לילה לפני שאתם הולכים לישון. עתיד העולם תלוי בכם. בנו. ובכלל, בכל אדם שמאמין שיש לו את הכוח לשנות. אני רוצה שכך נפתח את השנה. השינוי מגיע איתנו. והוא מגיע בגדול. מי יודע? אולי השנה ננצח. ואם לא השנה, אז בהמשך. בכל צעד ופעולה שאנחנו עושים צריכה ללוות אותנו המחשבה כי אולי זו הפעולה המכרעת. רק כך ננצח – ואני יודע שננצח, אנחנו רק צריכים להמשיך להאמין. אנחנו כאן כדי להישאר, ואנחנו רק מתחזקים. אף פעם אל תפסיקו לחלום על השינוי – אותו החלום הוא זה שיוביל לשינוי עצמו, והכוח בידינו. אני קורא לאנשים השונים לקחת חלק במאבק ולהצטרף אלינו, זה הזמן – בואו נהפוך את שנת 2021 לשנה של שינוי.

אני ארצה לסיים את הכתבה ולפתוח את השנה בציטוט של ג'ון לנון (כן, כאן מגיע החלק הקצת יותר קיטשי):

“You may say I’m a dreamer, but I’m not the only one. I hope someday you’ll join us, and the world will be as one.”

*כתוב בלשון זכר אך פונה לכלל המינים.

20/1/21

מתן פרלשטיין

מתן פרלשטיין, פעיל המחאת הנוער למען האקלים, בן 16 מבית שמש. מנגן בגיטרה, מדריך בתנועת הצופים ונהנה לכתוב.

Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
עינת
עינת
3 שנים לפני

יחד נשנה את העולם!!!!!!!