מה עשינו

מטה, מפורטות חלק מהפעולות השונות שהתנועה שלנו עשתה. בנוסף לפעולות הללו, נפגשנו עם חברי כנסת, בכירים במשרדים ממשלתיים, והרמנו שלל אירועי מיצגים ברחבי הארץ.

ציר זמן

18.9.2023
הגשת עתירה
הגשת עתירה לבג"צ על חוסר הפעולה מול משבר האקלים

הגשנו עתירה לבג"צ נגד ממשלת ישראל, על חוסר הפעולה מול משבר האקלים. העתירה מבקשת לחייב את הממשלה להעלות את יעד הפחתת פליטות גזי החממה למינימום הנדרש כדי להבטיח לנו חיים נורמליים - 43% הפחתה עד 2030, ולבנות תכנית אופרטיבית ומתוקצבת לעמידה ביעד. על העתירה חתומים 23 בני נוער ו-10 בני הגיל השלישי שמייצגים את מי שנפגעים הכי הרבה מהמשבר כאן בארץ. אנחנו מצפים מבית המשפט להגן עלינו, אחרי שממשלת ישראל כשלה בתחום במשך עשורים.

19.6.2023
כתבה
פרסום כתבה על פעילה במחאה כנערה מבטיחה בתחום הסביבה והאקלים

כחלק מפרויקט מיוחד של מגזין "לאשה" - "הן העתיד שלנו: נשים מובילות מסמנות נערות מבטיחות", בחרה מיקי חיימוביץ' באחת מפעילות המחאה

18.6.2023
מחאה ארצית
מחאה ארצית בחיפה

ירדן, פעילה במחאה כותבת:
אתמול התקיימה ההפגנה הארצית של מחאת הנוער למען האקלים בחיפה.
שמחתי לראות מאות בני ובנות נוער מכל הארץ שנסעו עד לחיפה על חשבון יום לימודים, כי איכפת להם מהחיים שלהם, ובאו כדי להילחם עליהם. צעדנו כדי להבהיר לממשלה, ולכל מי שראו אותנו צועדים שמשבר האקלים לא נעלם - לא תחת הפיכה משטרית, לא תחת איומים ביטחוניים, לא תחת יוקר המחייה ולא בשום מצב. כל עוד לא נתמודד איתו, והממשלה לא תקדם צעדים לטיפול בבעיה, משבר האקלים כאן והוא פוגע.
אנחנו דורשים מהממשלה לחוקק חוק אקלים שאפתני ומחייב, להמשיך לקדם את התכנית לחינוך אקלימי, ולעצור את הפרוייקטים הפוסיליים שהיא מקדמת (צינור הגז איסטמד, הסכם קצא"א, חיפושי הגז החדשים ועוד!!).
נמשיך לפעול עד שיובטח לנו עתיד בטוח במדינה!

11.6.2023
הפגנה
הפגנה על חוק האקלים מול הכנסת בעת ישיבת ועדת השרים לענייני חקיקה

אתמול (ראשון) אמורה הייתה להתקיים ישיבת ועדת השרים לענייני חקיקה, בה ידונו על אישור חוק אקלים. הנוסח האחרון שפורסם כלל יעד מביש ואומלל של 30% הפחתת פליטות עד 2030- בניגוד לכל היגיון מדעי ואפילו בניגוד לההסכמים הקולאצינים עצמם שקבעו שיש להפחית פליטות 50% עד 2030.
אך לבסוף אפילו ליעדים האלו משרד האוצר והאנרגיה התנגדו, ולכן זה ירד מסדר היום.
שי, בת 14, פעילה במחאת הנוער למען האקלים מירושלים אומרת: ״אנחנו עכשיו בהפגנה מול ישיבת הממשלה. לא הגיוני שהחוק אפילו לא עלה לוועדה כפי שהיה אמור להיות בסדר היום. המשמעות של החוק הזה יקבע אם המדינה תיערך למשבר ואם אני בשנים הבאות אוכל לצאת מהבית וללכת ברחוב ולטייל גם בחודשי הקיץ, או אם נהיה שוב במצב חירום עולמי ולא נוכל לחיות בשלום בשל זיהום האוויר, והקצנת אירועי האקלים. זו הפגנת חובה כדי שיהיה לנו חיים בטוחים.״

11.5.2023
דיון
השתתפות בדיון בוועדה לפיקוח על הקרן לאזרחי ישראל

השנה היא השנה הראשונה בה ניתן היה להשתמש בתשואות הקרן לאזרחי ישראל. משרד האוצר הציע שלא להשתמש בכספי הקרן לטובת קידום אנרגיה מתחדשת ומחקר ופיתוח בתחום. נציגת המחאה הגיעה לדיון כדי להביע התנגדות לכך, ולהשמיע את רול הנוער בדיון.

24.2.2023
הפגנה
מחאה ב-5 מוקדים שונים ברחבי הארץ נגד קידוחי הגז

הפגנו בדרישה ממשרד האנרגיה לחוקק חוק אקלים שפתני, לעצור את קידוחי הגז ולהעלות את יעדי האנרגיה המתחדשת הלאומיים!

ההפגנה קרתה במוקדים: רחובות, תל אביב, חיפה, זכרון יעקב וירושלים

12.2.2023
הפגנה
הפגנה מול הכנסת הנושא החיסיון של קצא"א

קצא״א היא חברת נפט ודלקים מזהמים, היא מפעילה קו צינור נפט מאילת לאשקלון - ואחראית על זיהום אוויר חמור, החמרה של משבר האקלים, וסיכון של שוניות האלמוגים באילת -  משוניות האלמוגים חשובות בעולם! על הפעילות של קצא"א יש חיסיון, מה שאומר שאף אחת לא יכולה לדעת מה קורה בקצא"א והפיקוח על הפעילות שלהם אפסי. ביום שני הקרוב, ייתקים דיון בכנסת שיכריע האם להאריך את החיסיון *לעוד 5 שנים!

17.1.2023
הפגנה
הפגנה מול כנס "סביבה 2050"

ההפגנה נערכה בשיתוף עם ארגוני סביבה נוספים. בכנס השתתפו נציגים של הרבה חברות מזהמות, וגם השרה להגנת הסביבה. השרה יצאה אלינו המפגינים, והבטיחה להיפגש איתנו

17.1.2023
פגישה
פגישה עם יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ יוסף טייב

היו פגישות עם ח"כים נוספים במהלך השנה, אך יו"ר ועדת החינוך הוא חבר כנסת בעל השפעה רבה על התכנית לחינוך אקלימי!

28.12.2022
מיצג
מיצג לפתיחת השנה האזרחית החדשה

השנה חדשה מזכירה לנו שנשארו שנים מועטות כדי לעצור את משבר האקלים.

 

לכן, ביום רביעי האחרון נשכבנו בכניסה לקניון רחובות והעמדנו פני מתים, כדי לעורר את הא.נשים למצב החירום.

 

מחאת הנוער למען האקלים מזמינה אותך לעשות חשבון נפש, ולחשוב מה את.ה עומד.ת לעשות בשנה הקרובה למען העתיד שלך והחיים של מי שסובלים מההשלכות של המשבר כבר היום.

 

אנחנו יודעים שקשה להתמודד עם המציאות של משבר האקלים אבל יש תקווה ואפשר לשפר את המצב.

הצטרף.י למהפכה!📢

28.10.2022
מחאה ארצית
מצעד האקלים של שנת 2022

התקיים מצעד האקלים 2022!🔥

 

כ-15,000 א.נשים מכל המגזרים והגילים ובעיקר נוער (!) הגיעו למצעד.

15,000 א.נשים יצאו לרחובות, צעדו ביחד, צעקו ביחד, והתאחדו בדרישה מהממשלה לטפל באיום הכי גדול על האנושות ועל חיינו - משבר האקלים.

 

אנחנו נמשיך להילחם עד שמקבלי.ות ההחלטות יבינו שאנחנו כאן, אנחנו לא נסכים שיפקירו את העתיד שלנו!

 

היה מטורף, תודה רבה לכל מי שהגיעו ונתראה בשנה הבאה!💪🔥

24.10.2022
המדד הירוק
פרסום המדד הירוק לקראת הבחירות לכנסת ה-25

פרסום המדד הירוק לקראת הבחירות לכנסת ה-25 מסביר אילו מפלגות פעלו הכי הרבה למען הסביבה בשנים האחרונות לפי הצעות החוק, שאילתות שהעלו חברי הכנסת מאותה מפלגה ופרמטרים נוספים. למדד נחשפו עשרות אלפי אנשים.

24.10.2022
פאנל פוליטיקאים
הפקת והנחיית פאנל פוליטיקאים לפני הבחירות לכנסת ה-25

 בפאנל השתתפו שישה מועמדים מכל הקשת הפוליטית. הפאנל הופק בשיתוף עם אירגוני סביבה נוספים, והונחה יחד עם לי ירון, כתבת האקלים של עיתון "הארץ". באולם נכחו 200 צופים ועוד אלפים שצפו באופן דיגיטלי. בפאנל מועמדים מ-7 מפלגות מכל הקשת הפוליטית נשאלו שאלות שונות לפי פעילות המפלגה שלהם בעבר. במהלך הפאנל עלו נושאים הקשורים למאבק במשבר האקלים והגנת הסביבה. הפאנל היה מעניין, ועזר להעלות את משבר האקלים לסדר היום הפוליטי, לקראת הבחירות

13.9.2022
התפרצות לכנס
התפרצות לכנס הצגת הרשימה של יש עתיד

בערב התפרצנו לכנס הצגת הרשימה של יש עתיד.

 

המפלגה מקדמת קידוחי גז, עיקרה את חוק האקלים מהדברים החשובים וקידמה את התעשייה המזהמת בחיפה

 

אנחנו לא ניתן להם להמשיך לפעול כך, ולכן התפרצנו לנאום ראש הממשלה, ודרשנו להפסיק לקדם את קידוחי הגז והנפט, ולפעול נגד המשבר האקלימי-אקולוגי!

 

תייגו את ראש הממשלה יאיר לפיד בתגובות שיראה כמה משבר האקלים חשוב לאזרחים!

30.3.2022
פעולת השקמה
פעולת השקמה מול קארין אלהרר בנושא יעדי חוק אקלים
 • היום, יום חמישי ה21.7 השכמנו, בני נוער מרחבי הארץ והגענו למחות מול ביתה של שרת האנרגיה קארין אלהרר, כדי להעיר אותה אל מצב החירום העולמי שאנחנו נמצאים בו.

  לפי החלטת ממשלה, שרת האנרגיה מחוייבת להציב יעדי ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות עד ל25.7, יום שני הקרוב.

  הגענו היום, כדי להזכיר לשרה שהחיים שלנו שווים יותר מכסף, ושתכניות הקידוחים וייצוא הגז שמשרדה מקדם בימים אלו הן הרסניות לדורות הבאים שייחיו כאן, ולאלו שחיים כבר היום בצל המשבר.

  בטח שמעתם על המצב החמור ברחבי העולם בזמן האחרון - אירופה בוערת מגלי חום וכן מדינות רבות נוספות ממשיכות להתמודד עם ההשלכות הקשות של משבר האקלים.

  בו בעת שכל זה קורה, שרת האנרגיה וראש הממשלה לפיד מנופפים ב"הישג" של הקמת אסדת גז חדשה וייצוא גז למצרים ולאירופה, שלטענתם יניב רווחים לאזרחי המדינה.

  אז באנו לנפץ לכם את האשליה - ישראל לא תרוויח מהסיפור לטווח הרחוק, להפך, היא רק תפסיד.
  ואת זה לא אנחנו אומרים, אלא המדענים - ישראל נמצאת באזור הים התיכון, אזור הנחשב כרגיש ביותר לשינוי האקלים ולכן מתחממת בקצב כפול מהממצוע העולמי.
  לפי התחזיות, ישראל צפויה לחוות כבר בשנים הקרובות גלי חום של כ-50 מעלות.
  כמדינה שטופת שמש, מדינת ישראל מסוגלת להפוך למעצמת אנרגיה מתחדשת - אך הסיכוי לכך יוכל להתממש בקרוב, רק אם שרת האנרגיה תבחר להגיש יעדים ראויים והולמים למצב החירום שאנחנו נמצאים בו.

  לצערנו, השרה לא ירדה כדי לדבר איתנו כשמחינו מולה הבוקר.
  נקווה שלמרות הכל היא שמעה ושמה לב, ותזכור עבור מי ומה היא צריכה להלחם תחת תפקידה, בתקופה של משבר אקלים שרק מסלים - עבור דור העתיד שיחיה כאן בישראל.
  שרת האנרגיה קארין אלהרר, למען הביטחון שלנו והאפשרות לקיים כאן חיים בכבוד - הציבי יעדים צודקים עד יום שני הקרוב, ובחרי לעשות הכל למען העתיד שלנו. כי אין לנו ברירה אחרת
17.5.2022
כנס
אירגון כנס בכנסת בנושא צדק אקלימי, בשיתוף עם חברת הכנסת גבי לסקי

בפתיחת הכנס נאמרה השרה להגנת הסביבה באותו הזמן תמר זנדברג, והוא הונחה על ידי פעילה שלנו, גילי. בכנס דיברה לונא, אקטיביסטית פלסטינית, על צדק אקלימי, אורי, פעילה במחאה דיברה על חרדה אקלימית והוצגו נתונים מזעזעים בעניין השפעת משבר האקלים על החיים שלנו. בכנס נכחו 11 חברי כנסת, פעילי סביבה, ובני נוער מתנועות שונות. בנוסף, דנו בכנס בקידום חוק נציבות הדורות הבאים והתבצעה החתמה על הצעת חוק בנושא, אשר הונחה על ידי חברת הכנסת גבי לסקי.

11.5.2022
הפגנה
הפגנה בזמן דיון בוועדת השרים לענייני חקיקה

 

ביום ראשון אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת חוק האקלים של המשרד להגנת הסביבה כהצעת חוק ממשלתית. הצעת החוק בנוסח הנוכחי שלה היא אינה מספקת, היא אינה כוללת יעדים לאנרגיות מתחדשות, היעדים שקיימים בה להפחתת פליטות עד 2030 הם נמוכים מהנדרש על פי המדע וישנו סעיף בחוק המאפשר לשנות גם את היעדים הנמוכים האלו.

 

אורי, פעילה במחאת הנוער למען האקלים שהיתה בהפגנה מספרת:

צעקנו והפגנו בזמן הוועדה, אך מהרגע שנודע לנו שהחוק אושר כהצעת חוק ממשלתית, והבנתי שעכשיו יהיה יותר קל להעביר אותו בנוסח הנוכחי והמסוכן שלו, אבל כבר לא צעקתי כי זה מה שעושים בהפגנה, צעקתי סיסמאות מתוך כאב. כמו שכל אחד היה צועק אם מישהו היה מעצבן ומתסכל אותו עד שהוא כבר לא יכול יותר. כי החוק הזה, הוא בסופו של דבר העתיד שלי, ואם הוא יהיה טוב אז יהיה לי עתיד בטוח אבל הנוסח הנוכחי לא מבטיח לי עתיד. יש עוד תקווה והמאבק במשבר האקלים לא נגמר, אפשר עוד לשפר את החוק בועדות הכנסת, בואו למאהל האקלים כדי באמת להשפיע ולשנות, כי זה רגע האמת להציל חיי אדם.

13.4.2022
פגישה
פגישה עם נשיא המדינה הרצוג

בפגישה דיברנו על חשיבות פעילות הנשיא בזירות שונות והמלצנו על דרכי פעולה שונות, דנו בדרכי פעילות משותפות, פעילות פורום האקלים הישראלי ועוד.

11.4.2022
פעולת שכמה
פעולת השכמה מול שרת האנרגיה קארין אלהרר

הרשו לנו להציג בפניכם.ן את המחדל הבא אשר חושף את פניה האמיתיות של הממשלה שלנו, הפנים שמתחת למסיכה.. 

אתמול, ב-10.4, היתה אמורה להתקיים ועידה בכנסת בה הממשלה תדון בדבר "חוק אקלים".

הרשו לנו להבהיר לכם.ן דבר אחד ויחיד - חוק האקלים במתכונת הנוכחית המבישה לא ישפר כלום.

 

במסגרת חוק זה, הממשלה רוצה להציב יעד של כ-27% פליטות גזי חממה עד 2030 - יעד ביניים נמוך ב-23% מהנדרש.

חוק האקלים כפי שרצו להעבירו בכנסת לא סתם יהווה דבר נייטרלי (אם כי בזוי) לחלוטין, אלא יעמוד בדרכנו לפעול לחקיקת חוק שאפתני באמת, שיוכל לחלץ אותנו מהמשבר.

 

אתמול ב-7 בבוקר, יצאנו בפעולת השכמה מחוץ לביתה של קארין אלהרר כדי לעזור לה "להתעורר" מהחלום ההזוי שבו היא נמצאת.

לעזור לה להבין ולראות מה קורה מסביבנו, מה שישפיע על הדור שלנו - המשבר שיוביל לקריסה עולמית ומולו היא נשארת עם עיניים עצומות.

המשכנו לכיוון הכנסת ומחינו שם בזמן הוועידה בה החוק היה אמור לעלות. בסוף הנושא כלל לא עלה לדיון מפאת חוסר זמן.

השרים.ות אמרו כי יצאו לדבר איתנו, אך הבטחותיהם.ן היו ריקות כמו חוק האקלים הנוכחיאנחנו גם ככה בדקה ה-90, אין לנו זמן לבזבז. אז איך ייתכן שמקבלי.ות ההחלטות לא מכירים.ות בכך ולא פועלים.ות בהתאם?!🔥

25.3.2022
מחאה עולמית
מחאה עולמית של FFF בתל אביב

ביום שישי הזה, ה-25.3 כ-4 מליון א.נשים מרחבי העולם יצאו לרחובות במחאה על חוסר העשייה של הממשלה כדי לעצור את משבר האקלים, וכאן בישראל אלפי אנשים הגיעו לטיילת תל אביב, בדרישה מאוחדת לשינוי🔥

כבר שנים רבות שדור העתיד כולו ניצבים מול איום שממוטט בתים, שמטיל בצורות ומרעיב אנשים, ששורף ומכה בגלי חום וקור, שמציף, ששוטף ושמוחק את הכל. אלפי ילדים הופכים לפליטים, הפערים בחברה מתרחבים ומלחמות פורצות בגלל מחסור במשאבים. זה איום שגוזל כל סיכוי לחיות חיים בטוחים.

אך מקבלי ההחלטות, אלו שיש להם את הכוח והאחריות לפעול רק מחריפים את המשבר בידיעה שהם שמים את הביטחון של כולנו בסכנה. ולכן יצאנו למחות בדרישה לחוק אקלים צודק. חוק שיחייב את הפוליטיקאים ליישם פעולה אמיתית לעצירת המשבר בזמן!

בשישי האחרון הוכחנו שמאיתנו, אי אפשר להתעלם. הוכחנו שיש תקווה. הוכחנו, שוב, שלא נשתוק לנוכח הנתונים הקשים.
אנחנו דור קשה. קשה לנו לוותר. קשה לנו לעבור לסדר היום כאשר החיים שלנו עומדים בסימן שאלה. וזה עניין של זמן קריטי עד שנעצור משבר של דורות קדימה.

10.3.2022
פגישה
פגישה עם סגן שרת החינוך לשעבר מאיר יצחק הלוי

בפגישה דיברנו על התוכנית לחינוך אקלימי.

27.2.2022
פגישה
פגישת זום עם מנכ"ל משרד האנרגיה לשעבר ליאור שילת

פגישה דיברנו על חוק האקלים, התחייבות ראש הממשלה בנט לאיפוס פליטות עד שנת 2050, ועל קידום אנרגיה מתחדשת.

פגישה עם סגן שרת החינוך לשעבר מאיר יצחק הלוי 10.3.22. בפגישה דיברנו על התוכנית לחינוך אקלימי.

16.2.2022
מחאה
מחאה מול משרד החינוך בתל אביב

אתמול קיימנו מחאה מול משרד החינוך בתל אביב בנושא הכנסת תוכנית לימודים על משבר האקלים לתוכנית הלימודים.

 

יאיר מצא, פעיל מהמחאה, מספר:

גם אני הפגנתי למען חינוך אקלימי מ-א' עד י"ב. הגיע הזמן שמשבר האקלים יהיה נושא שידברו עליו בכל מקום, כולל בבתי הספר!

 

שיעורים על משבר האקלים הם שיעורים על ההווה שלנו ועל העתיד שלנו והם הכרחיים לכל נער ונערה בישראל.

כשלא מלמדים אותנו על נושא כה חשוב, זאת יריקה בפנים של הנוער, כי משבר האקלים הולך להשפיע על העתיד שלנו בצורה דרסטית וחשוב שנהיה מודעים לכך.

 

גם לכם/ן חשוב חינוך על העתיד שלנו במערכת הלימודים?

 

זו ההזדמנות האחרונה שלנו להשפיע על עתיד החינוך האקלימי במערכת החינוך! בקרוב תתקיים פגישה של כמה גורמים ממשרד החינוך בנושא, וזה הזמן שלנו להשפיע.

1.2.2022
פגישה
פגישת זום עם שרת האנרגיה לשעבר קארין אלהרר

בפגישה דיברנו על הפערים מול הבטחות הבחירות של יש עתיד אל מול הפעולה שלהם בפועל בענייני אנרגיה מתחדשת וחוק האקלים, וגם על ההשלכות הקשות של תעשיית הגז, והחישובים הלא-מדוייקים של משרדה בעניין פליטות מתאן מתעשיית הגז.

12.1.2022
מחאה
מחאה מול הכניסה לכנס 'סביבה 2050'

יובל ונעמי פעילות במחאה מספרות": אתמול בבוקר קיימנו פעולה משותפת עם @extinctionrebellionisrael ו@_climate_emergency_israel_ מול הכניסה לכנס ׳סביבה 2050׳.

הכנס מתרחש כל שנה והשנה הוא היה בדגש משבר האקלים. נשמע שמקבלי ההחלטות מתחילים להבין שאנחנו נמצאים בסכנה, נכון? אז זהו שבין השותפים לכנס נמצאו ״כיל״ ו״קבוצת בזן״ - שתיים מהחברות המזהמות ביותר בארץ!

 

בזמן שכנס הגרינווש האולטימטיבי התנהל, השתתפנו במיצג הקרח הנמס.

 

ככל שהזמן עבר, הקרח נמס והחבל התהדק על צווארינו.

המיצג נועד להעביר את המסר שככל שאנחנו מחכים, ההזדמנות לפעול ולגרום לשינוי הולכת ונעלמת.

אין לנו זמן לבזבז.

6.1.2022
מחאה
הפגנה מול ביתו של שר האוצר ישראל כ"ץ

הפגנו וצעקנו את זעמנו על משרד האוצר שמסרב לאשר את הצעת המחליטים של המשרד להגנת הסביבה. הצעה זו, למעבר לכלכלה דלת פחמן היא פתיח לעתיד טוב יותר בשביל כולם. משרד האוצר והאנרגיה מתעסקים בכסף ובשיקולים לא ענייניים במקום בעתיד שלנו.

תומר גרטל שהפגין מספר : "משרד האוצר והאנרגיה רומסים לנו את הזכויות ואת העתיד, אנחנו לא נפסיק ולא נשתוק עד שיובטח לנו עתיד טוב ונקי יותר".

27.12.2021
מיצג
מיצג מחאה מול דיון בכנסת על עתירה שהגישו ארגוני הסביבה המתנגדים להסכם קצא"א

בבית המשפט העליון התקיים דיון על עתירה שהגישו ארגוני הסביבה שמתנגדים להסכם קצא"א (הסכם מסוכן שאליו גם אנחנו - בני ובנות נוער מכל הארץ מתנגדים/ות, מוזמנים/את להסתכל בפיד בשביל ללמוד יותר)

 

לפני הדיון בעתירה, משרד ראש הממשלה החליט לזרוק אחריות (ואיתה את העתיד שלנו). הוא החליט שלא לבטל את ההסכם המסוכן הזה ולהטיל את האחריות על המשרד להגנת הסביבה להתמודד אל מול קצא"א.

קיווינו וייחלנו לצדק...

ועל מנת להשיג אותו, החלטנו לפעול ולקיים מיצג מחאה - כי מי אם לא אנחנו ישמיע את הקול שלנו, של דור העתיד?🌏

 

כמו שניתן לראות בתמונה, אנו מגלמים במיצג את בעלי האינטרסים, את חברת קצא"א ואת ראש הממשלה שפשוט לא עושה.

אנחנו מקווים ומקוות שמקבלי ההחלטות בכל זאת ייקחו אחריות ויבינו שאי מימוש ההסכם - הוא לא ביטול ההסכם.

עד שההסכם יבוטל לחלוטין לא נשתוק ולא נפסיק לפעול.

14.12.2021
הפגנה
הפגנה מול ביתו של יאיר לפיד

בשעה טובה, היום זה קרה; בהפגנה שעשינו מול ביתו של יאיר לפיד הוא יצא לדבר איתנו, ואמר שהוא יפרסם התנגדות רשמית להסכם קצא"א.

לפיד הבטיח שההסכם יבוטל, ושהוא יעביר את המכתב שלנו לראש הממשלה נפתלי בנט. בנוסף הוא הבטיח לנו שיקבע איתנו פגישה ושהוא יפעל לחקיקת חוק אקלים עם יעדים שאפתניים‼️

 

בעוד יומיים המדינה ומשרד אמורים למסור לבג"צ את עמדתם הרשמית בנודע להסכם. יאיר לפיד, @idanroll , אנו מפצירים/ות בכם להתנגד.

6.12.2021
הפגנה
הפגנה מול הכנס- "משבר האנרגיה כאן, ועכשיו."

כשמענו על כנס "משבר האנרגיה כאן. ועכשיו" בנושא עתיד משק האנרגיה של כלכליסט, שמחנו לרגע. אנחנו תמיד שמחים לשמוע על במות רציניות שמדברים בהן על משבר האקלים.
לצערנו, זה לא החזיק זמן רב מידי - כשקראנו את תוכנית הכנס, שבה משבר האקלים לא הוזכר כלל והופיעו רק ביטויים מעורפלים על "משבר אנרגיה" וגז 'טבעי'. התאכזבנו עוד יותר לראות את רשימת המארגנים והדוברים, שהורכבה מקבוצת בז"ן וחברת סונול הנמצאות ברשימת החברות המזהמות ביותר בישראל, ועוד אנשים ששמירה על העתיד שלנו היא לא ראשונה בסדר העדיפויות שלהם.


הבנו שאנחנו חייבים/ות לנקוט פעולה.


בבוקר הכנס הגענו פעילים ופעילות ממחאת הנוער למען האקלים, להפגין מחוץ לכנס מול שרת האנרגיה קארין אלהרר, שבחרה להגיע לכנס הזה במקום להגיע לפגישה שנקבעה עם מחאת הנוער למען האקלים.


בזמן שהפעילים בחוץ השמיעו את קולם, גם בפנים עשינו רעש. אלון נמליך, בן 18, קם מכיסאו ושאל את השרה: איך את יכולה להיות פה ולתמוך בכנס של בז"ן וסונול, במקום להגן על כדור הארץ והחיים שלי?


בתגובה, ענתה לו אלהרר:
עד שנגיע למצב שבו הכל יהיה ירוק, יש גם מקום לדלקים פוסיליים.
אלון הוצא מהאולם על ידי האבטחה כשמאחוריו היו קולות תמיכה מהקהל.
בנוסף, פעילה אקלימית נוספת דיברה עם אלהרר בדרכה החוצה, בה הפעילה הסבירה שכן יש דרכים למעבר מיידי לאנרגיות מתחדשות והוזמנה לפגישה יותר מעמיקה עם אלהרר לדון על הנושא.


לא נשתוק ונתעלם בזמן ששרת האנרגיה משתפת פעולה עם חברות ענק במאמצי גרין וואשינג וקידום אינטרסים.
עתיד הנוער תלוי באנרגיות מתחדשות, זאת עובדה.

31.10.2021
וועידת האקלים העולמית
ביקור בוועידת האקלים העולמית בגזלגו

כאן שוב ליה ועלמה, @lia.lev56 @alma.pomagrin ,כותבות לכם/ן היישר מוועידת האקלים הבינלאומית המתקיימת בימים אלו בגלזגו.

 

בזמן הכנסים, מתקיימות מחאות מחוץ למקום האירוע שפונות למקבלי ההחלטות שנמצאים בפנים.

 

לפני יומיים השתתפנו בפעולת מחאה של התנועה העולמית @fridaysforfuture , שהמסר שלה היה "עצרו את הבגידה האקלימית"

(End climate betrayal).

 

זה לא חדש שמשבר האקלים הוא משבר חברתי. הקהילות שהכי פגיעות למשבר האקלים הן אלו שהכי פחות גורמות לו. המון פעמים כשאנחנו מדברות על משבר האקלים והשלכותיו אנחנו חושבות על השנים הבאות, על העתיד. אך האמת היא שכבר היום אנשים מתים, אנשים נפגעים, אנשים חיים בפחד יום יומי מהשלכות המשבר.

 

והשנה, מקבלי ההחלטות התאספו לעוד כנס. אבל מה השתנה? כל מה שאנחנו מקבלות זה רק עוד מילים ריקות ואי נקיטת פעולה.

 

שמענו בפעולה בנות נוער שסיפרו על כך שהן חיות בפחד קיומי ממשבר האקלים, חרדה שהבית שלהן יוצף, שהבית שלהן יעלה בלהבות.

בשנת 2020 בלבד, 227 פעילים/ות סביבתיים/ות נרצחו על כך שהם נלחמו בשביל החיים שלהם. כי הם/ן השמיעו את קולם/ן.

 

לשמוע על כך מתסכל, מייאש וכואב. ואיפה מקבלי/ות ההחלטות? הגיע הזמן לעצור את הבגידה האקלימית. אי אפשר להמשיך עם הבטחות ריקות ומילים יפות. אנחנו צריכות מעשים, ועכשיו.

 

אנחנו קוראות לראש הממשלה @naftalibennett להמשיך בקידום חוק האקלים שיכלול יעדי ביניים כדי שנוכל לממש את איפוס הפליטות עליו הצהיר בכנס לפני מספר ימים.

כדי שזו לא תהיה עוד הצהרה ריקה.

29.10.2021
מחאה ארצית
מצעד האקלים של שנת 2021!

מצעד האקלים- מעל 10,000 איש

זכינו לראות את הפירות שהניבה לנו העבודה הקשה שלנו בשבועות האחרונים - אלפי אנשים, צועדים למען שינוי מדיניות. קוראים למקבלי/ות ההחלטות לפעול, לשמוע על העתיד שלנו ושל הדורות הבאים.

מצעד האקלים הוא הוכחה לחשיבות שלנו, כיחידים וכקבוצה, במאבק במשבר האקלים.

תודה ל@green.course ושאר הארגונים על העבודה הקשה והתכנון❤‍🔥

 

ועדת האקלים של האו"ם בגלזגו ממש מעבר לפינה, וצריך למנף את ההשפעה של המצעד כדי להשפיע על מקבלי/ות ההחלטות.

אנחנו בדרך לשינוי. הכוח בידיים של כל אחד ואחת מאיתנו💚

26.10.2021
כנס
השתתפות וצפייה בכנס מיוחד בכנסת בנושא דו"ח מבקר המדינה על משבר האקלים

בכנס נציגת המחאה דיברה על חוסר הפעולה הממשלתית מול משבר האקלים, ונכחו בו כ-15 נציגים מצוות ממשל.

14.10.2021
הפגנה
הפגנה מול ביתה של שרת האנרגיה קארין אלהרר

ביום חמישי לפני שבוע, הפגנו כ-20 בני ובנות נוער מול ביתה של שרת האנרגיה קארין אלהרר. הגענו אל מתחת לביתה כי במשך חודשים השרה התעלמה מבקשותינו להיפגש איתה, דור העתיד, שיפגע בצורה הקשה ביותר מההחלטות שאותן היא מקבלת.

 

מיד כשהתחלנו להפגין, יצא אלינו מאבטח הבניין והזמין משטרה (מתוקף תפקידו). השוטרים שהגיעו לדבר איתנו דרשו שנזוז לתחתית הרחוב ואיימו עלינו במעצר, וכך עשינו.

 

הפגנו ליד בניין סמוך, אך כעבור כמה דקות הגיעו למטה שכנים כעוסים, והיה חשש לפגיעה בפעילים כאשר אחד מהם איים עלינו לעצור את ההפגנה. המשטרה שעמדה בהמשך הרחוב ולא התערבה, סירבה להגן על זכויות ההפגנה שלנו ועל המאבק של בני הנוער כיום על העתיד שלהם.

 

אחרי שהפסקנו את המחאה, החלטנו לנסות להתקשר אל השרה ולדבר איתה בטלפון. לאחר כמה נסיונות השרה ענתה, וכצפוי בשיחה היא תירצה את הפעולות ההרסניות של משרד האנרגיה שהיא עומדת בראשו.

 

בטלפון שרת האנרגיה קארין אלהרר הבטיחה להיפגש איתנו ולשמוע את עמדתנו. אנחנו מצפים/ות לפגישה ומקווים/ות שהשרה תקשיב לנו ותבין את המסר, ותפעל למעבר מהיר וצודק לאנרגיות מתחדשות, לצד הפסקת הפרוייקטים הפוסיליים עבור העתיד שלנו.

1.9.2021
מחאה
מחאה בדרישה לתכנית חינוך אקלימי
 • ב-1.9, היום הראשון של שנת הלימודים, אנחנו לא הלכנו לבית הספר.
 • במקום זה, הגענו עשרות תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ לראשון לציון לבית הספר שבו ביקרה שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, כדי להביע את קולנו בנושא יותר חשוב מכל שיעור שנלמד בבית הספר - משבר האקלים.


את משבר האקלים אי אפשר לטאטא מתחת לשטיח כפי שנעשה כבר שנים במערכת החינוך -
מדובר על העתיד של כל אחד ואחת מאיתנו!
המבוגרים צריכים להבין, שחשוב לנו ללמוד על העתיד שלנו, כמו שחשוב לנו ללמוד על העבר בשיעורי היסטוריה.

לכן אתמול שכבנו על הרצפה כמתים וצעקנו במגפון את האמת, שמקבלי ההחלטות מדחיקים/ות כבר שנים.

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון הקשיבה לנו והבטיחה כי נקיים פגישה משותפת איתה בנושא. אנו מקווים/ות שאלו לא עוד הבטחות ריקות מצד נבחרי הציבור ושיחד נקדם צעדים אל עבר השינוי. אנחנו נושאים את עינינו להמשך שיתוף הפעולה, ומצפים/ות שבשנה הבאה כבר לא נצטרך להילחם על תוכנית חינוך אקלימית בבתי הספר.

עלמה פומגרין, בת 15 מתל אביב מספרת: "כתלמידים, לכל אחד יש משמעות שונה שהוא מעניק עבור היום הראשון לשנת הלימודים. עבורי יום זה לא מהווה ציפייה, התרגשות או חשש ועייפות מבית הספר. עבורי זה מהווה תזכורת מתמדת לשעון המתקתק של משבר האקלים. מזכיר לי שעברה עוד שנה שבה מקבלי ההחלטות נוקטים מדיניות של עצימת עיניים אל מול המציאות, עוד שנה של שריפות ענק, בצורות, שיטפונות וגלי חום.
אנחנו נמצאים/ות במצב חירום אקלימי ולכן אנחנו לא יכולים/ות להמשיך להתנהג כאילו הכל כרגיל. לכן אין לנו ברירה, אלא לשבות, ולפעול עבור עתידנו

March 30
פגישה
פגישה עם השרה להגנת הסביבה לשעבר תמר זנדברג

בפגישה דיברנו על נושאים שונים, כגון החלטת ממשלה הנוגעת להפחתת פליטות, הצבת יעדי אנרגיה מתחדשת, פרויקטים פוסיליים וקצא"א, הכרזה על מצב חירום אקלימי וקידום תכנית לחינוך אקלימי.

29.7.2021
מיצג
מיצג בתגובה להשלכות משבר האקלים

משבר האקלים במחשבות שלנו ומלווה אותנו בכל מקום.

אך החודש נדהמנו מחדש מגודל המשבר.

נדהמנו לגלות שבתוך ארבעה שבועות בלבד, שיטפונות ענק הציפו את הודו, סין, אירופה, ארצות הברית, בנגלדש ואינדונזיה.

 

מאות אלפי א.נשים התעוררו יום אחד, ונאלצו להתמודד עם האיום הגדול ביותר שהאנושות אי פעם ניצבה מולו. הם.ן נאלצו להתמודד עם האובדן של יקיריהם.ן, עם ההרס עצום המימדים. הם.ן התעוררו יום אחד, כשכל מה שהם.ן הכירו אבד, מנסים.ות לאחוז בידוע והמוכר אך המציאות השתנתה כהרף עין.

 

זה שובר את ליבנו, מייאש ומתסכל אז החלטנו לזעוק, למחות ולומר את מה שעל ליבנו.

 

ביום חמישי 29.7 קיימנו מיצג מחאה שהמחיש את האסון - שכבנו כפני מתים.ות על הרצפה והדלקנו נרות נשמה לזכר ההרוגים.ות ברחבי העולם.

 

אנחנו נמשיך לפעול, עד שנבנה יחדיו מציאות צודקת. כי בסופו של דבר הכוח של הציבור חזק יותר מהכוח של נבחרי.ות הציבור.

24.6.2021
מחאה
מחאה על הסכם קצא"א

אביב, פעילה בת 17 מאשקלון מספרת:

"ביום חמישי האחרון (17.6), התכנסנו מול בניין עריית אשקלון, פעילי ופעילות מחאת הנוער למען האקלים יחד עם הארגונים צלול, אנשי הים התיכון, מגמה ירוקה, המרד בהכחדה ועוד. התכנסנו בדרישה לעצור את התוכנית המסוכנת של חברת קצא"א: הסכם שנחתם עם איחוד האמירויות להעברת צינור נפט ישן מהאמירויות דרך אילת ואשקלון, והגדלת כמות מיכליות הנפט המגיעות למפרץ אילת. ההשלכות במצב של תקלה בצינור כזה מסוכנות מבחינה סביבתית, בריאותית וביטחונית לכל תושבי ותושבות מדינת ישראל, ולתושבי ותושבות אשקלון ואילת בפרט.

בעיה נוספת היא שחברת קצא"א בהסכמים שלה מחזקת את התלות שלנו בדלקים הפוסילים, בזמן שבמקומות רבים בעולם מתחיל להפסק השימוש בהם.

בתור תושבת ופעילה יחידה במחאת הנוער באשקלון, שחשה שהמודעות לנושא בעיר אינה מספקת, התרגשתי במיוחד לראות תושבות ותושבים בגילאים שונים מצטרפים.ות להפגנה בעניין ואכפתיות, ורוצים.ות לעזור ולהצטרף למאבק על הים והאוויר שלנו.

אם את.ה תושב.ת אשקלון ורוצה להצטרף למחאה, קדימה, זה הזמן! ורק ביחד נוכל להמשיך לדאוג לעתיד טוב יותר עבור כולנו!"

14.6.2021
הפגנה
קריאה לממשלה החדשה להפסיק את קידוחי הגז והנפט!

עלמה, פעילה בת 13 מירושלים מספרת:

"ביום שלישי האחרון (8.6), רגע לפני השבעת הממשלה החדשה, התכנסנו, פעילי ופעילות מחאת הנוער למען האקלים יחד עם מגמה ירוקה, שומרי הבית, אנשי הים התיכון, גרינפיס, המרד בהכחדה וצלול, כדי לקרוא לממשלה החדשה להפסיק את קידוחי הגז והנפט מהים על מנת לשמור על המגוון הביולוגי בים ועל העתיד של כולנו! להפגנה הגיע חבר הכנסת מוסי רז כדי לתמוך בפעילים/ות, ולאחר מכן נעמדנו מול הכנסת והתחלנו בקריאות מחאה.

אנחנו מקווים/ות שהממשלה הנכנסת תדאג לעצור את הקידוחים המתוכננים ותדאג לעתיד של כולנו."

2.5.2021ס
יריד אקלימי
יריד אקלים בתל אביב!

שיתפנו פעולה יחד עם @teenaviv ועם "קיימות תל אביב יפו" כדי להוציא את האירוע המטורף הזה לפועל. למי שפספס/ה, קצת מהפעילויות שהיו ביריד:

דוכן הכנת שלטים וחידוש בגדים ♻️ עמדת הסבר על המחאה 📢, חידונים עם פרסים 💬, הרצאות של פעילות במחאה ושל הארגונים הסביבתיים (מגמה ירוקה, מרכז השל ועוד), קבוצת רובוטיקה שהציגה פתרונות טכנולוגים למשבר האקלים 🤖, מוזיקה טובה ובסוף גם מסיבה עם הדיג׳יי שתקלט על לוחות סולאריים ודיווש באופניים שמייצרים חשמל 🤯🌎

אנו מודים/ות לסיגל ויצמן אהרוני, לענת אהוד ולמרים דרמוני מעיריית תל אביב שבלעדיהן היריד לא היה קורה!

 

22.3.2021
פרסום מדד ירוק
פרסום המדד הירוק לשנת 2021

המדד מציג איזה מפלגות מבטיחות לפעול ופעלו הכי הרבה למען הסביבה. למדד נחשפו עשרות אלפי אנשים, והוא קיבל מספר אייטמים בתקשורת

25.3.2021
מחאה בינלאומית
מחאה בינלאומית של סניפי FFF ברחבי העולם

לאחר חודשים של עבודה קשה, אתמול, ב-19.3,התקיימה מחאה בין-לאומית, ובארץ היו שני מוקדים בתל אביב ובאילת.

 

אנחנו לא יכולים/ות להסביר במילים את ההתרגשות והגאווה שלנו במעל 𝟮,𝟬𝟬𝟬 המפגינים והמפגינות שהגיעו!!!

 

תלמידים ותלמידות, מורים/ות, חברים/ות מכלל תנועות הנוער בארץ, תלמידי/ות מכינות, הורים, פעילי/ות סביבה ואזרחים/ות מודאגים/ות, כולם/ן הגיעו היום למלחמה על החיים שלנו.

 

אנחנו יודעים/ות ש"מלחמה על החיים שלנו" זה ניסוח דרמטי, אבל זו המציאות שלנו. אם לא נפתור את משבר האקלים, החיים שלנו יהיו בסכנה. כששכבנו על הרצפה במיצג ה-Die in כסמל למוות הרב שמשבר האקלים גורם ויגרום בעתיד, כל אחד מאיתנו ידע למה הוא נמצא בהפגנה הזאת, ולמה אין לנו ברירה אחרת אלא להאבק.

 

אנו מודים/ות לחברי/ות הכנסת שהגיעו להפגנה: אלכס קושניר, יוראי להב הרצנו, רם שפע, מיקי חיימוביץ' וניצן הורוביץ, ולראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי שהגיע. @_kushniralex @yorailahav @ramshefa @nitzanho @meireilat @mikihaimovich

 

אנו מודים/ות גם לעיריית תל אביב על העזרה, ותודה ענקית לארגונים הסביבתיים, ובמיוחד לארגון מגמה ירוקה שמלווה אותנו בכל צעד, וההפגנה הזו לא היתה יכולה לקרות בלעדיהם/ן. @telaviv.yafo @green.course

 

אנחנו, הנוער, בעלי/ות השפעה רבה יותר משנדמה לנו. כשמדובר בעתיד שלנו, לא נשב בשקט כשהאנושות ממשיכה להרוס את כדור הארץ ללא התחשבות בהשלכות של מעשיה.

 

2,000 מפגינים/ות צועקים לכם/ן: בוחרים.ות אקלים - בוחרים.ות חיים❗

11.3.2021
פאנל פוליטיקאים
פאנל פוליטיאקים אקלימי לפני הבחירות

בפאנל השתתפו חברי כנסת מ-5 מפלגות שונות המייצגים את כל הקשת הפוליטית.

25.2.2021
הפגנה
הפגנה מול בג"צ על האישור לקידוח נפט

בשבוע האחרון כולנו היינו עדות.ים לאסון הנפט המזעזע שפקד את החופים שלנו. זו בדיוק ההוכחה שאנחנו לא יכולות.ים להמשיך לתת לחברות הגז והנפט לקדוח בים שלנו ולהרוס לנו את העתיד.

 

ביום שלישי האחרון, 23.2.21, יצאנו יחד עם ארגון "מגמה ירוקה" להפגין מול בג"צ על האישור לקדוח גז ונפט באזור הפרעת פלמחים שניתן לחברת אנרג'יאן.

 

הפרעת הפלמחים הוא איזור מיוחד ומוכר ברמה העולמית, שבו אלמוגים נדירים וקסומים ביופיים בני אלפי שנים שבקושי מוכרים למדע, וחיות ים שנמצאות בסכנת הכחדה בגלל תעשיית הדייג. אלו שטחים שהוכרו כאזורים בעלי רגישות סביבתית גבוהה ביותר והמקום סומן בתוכנית המרחב הימי של מנהל התכנון כאזור המיועד לשימור. הנזק והפגיעה האקולוגית שייגרמו אם יקדחו במקום הזה הוא בלתי נתפס ולא הגיוני.

לכן המשרד להגנת הסביבה הגיש עתירה לבג"צ נגד האישור שניתן לאנרג'יאן. הגענו להראות נוכחות מחוץ לוועדה בנושא, בדרישה לבטל את האישור ולא לפגוע באזור המדהים הזה.

 

אם נמשיך ככה, דליפות נפט יהיו דבר שבשגרה ואסונות כאלה יקרו כל הזמן. בעידן משבר אקלים אי אפשר להמשיך לתת לטייקונים את הלגיטימציה והאישור לקדוח ולזהם את העולם שלנו, ובכך לסכן את העתיד שלנו! יחד נמנע את האסון הבא.

23.2.2021
מחאה
מחאה משותפת עם המדר בהכחדה

אנחנו אשמים באסון הזפת שקרה, בקרחון שניתק והביא לעשרות מתים בהודו.

אבל מה זה משנה? מה אכפת לנו שאנשים מתים בהודו? מה אכפת שהים שלנו מזדהם ונהרס?

כי כל עוד אנחנו מקבלים את הכסף שלנו, אנחנו מרוצים.

וכשאני אומר אנחנו, אני מתכוון למנורה מבטחים, שמשקיעה 5.8 מיליארד שקל בדלקים פוסילים מזהמים שגורמים לאסונות האלו.

 

אני נווה, בן 13 מימין אורד.

הפנסיה של ההורים שלי, שאמורה להביא להם כסף בטוח כל חודש, עושה את עבודתה, אבל תוך כדי שהיא נותנת גב כלכלי ובטוח לעתיד הקרוב של הוריי, היא הורסת את העתיד שלי ושל האחים שלי.

אפשר לתקן את זה, אפשר להשקיע באנרגיות מתחדשות! אפשר להסיט את ההשקעות עוד היום!

מנורה מבטחים, אתם הורסים את זכותי הבסיסית לחיים!

יש לכם דם על הידיים, ואם לא תפסיקו להשקיע בדלקים פוסיליים, כמות הדם הזאת רק תגדל. ואני אגלה לכם משהו - מתישהו, הדם הזה יהיה של הילדים שלכם.

4.2.2021
מחאה
מחאה נגד בז"ן ביום הסרטן הבין לאומי

יסמין, בת 15 מקריית טבעון ופעילה במחאה מספרת:

 

התושבים והתושבות בעיר שלי, טבעון, הם/ן מנפגעי/ות בז"ן. אני יודעת שיש לי סיכוי הרבה יותר גדול לחלות בסרטן או במחלות קשות אחרות מאשר לחבריי מהמחאה מתל אביב למשל. למה? כי יש טייקונים שמעדיפים את הרווח האישי שלהם על פני חיים של תושבי ותושבות האזור.

 

מעבר להריסת ההווה, למרבה הכעס, קבוצת בז"ן גם הורסת לכולנו את העתיד - פולטת גזי חממה שמגבירים את ההתחממות הגלובלית.

 

למרבה האבסורד, היום הוא יום הסרטן הבינלאומי. אתמול הגעתי יחד עם פעילים/ות מכל רחבי הארץ שמביעים/ות סולידריות אמיתית כלפי תושבי/ות מפרץ חיפה וכל תושבי/ות כדור הארץ ל-"צעדת הסרטן" - הפגנה שמגמה ירוקה אירגנו מול המשרדים שתוקעים את ההחלטה הכל כך מובנת מאליה - לסגור את מפעלי בז"ן. באותו הזמן התקיימה ישיבה של ועדת המנכ"לים שדנה בנושא.

 

אנחנו מצפים/ות שיעשו את המעשה הבסיסי המוסרי, למען תושבי ותושבות חיפה והקריות ולמען כולנו, שנפגעים/ות כבר עכשיו ממשבר האקלים.

אנחנו תולים/ות במקבלי ההחלטות את התקווה לעתיד.

15.1.2021
מחאה
מחאה מול ביתו של מנכ"ל משרד האנרגיה אודי אדירי

ב15.1 מחינו מול ביתו של מנכ"ל משרד האנרגיה אודי אדירי. בגשם ובקור, בתופים ובחצוצרות דרשנו ממנו לדאוג לעתידנו ולהפסיק את ההתנגדות להצעת המחליטים של המשרד להגנת הסביבה לכלכלה דלת פחמן.

 

לבסוף הוא יצא לדבר איתנו מחוץ לביתו. דיברנו כשעתיים שלמות על המשרד ועל התנהלותו מול משבר האקלים. אנחנו רוצים להודות לאודי שיצא לדבר איתנו, ואף פתח פתח לשיתוף פעולה. אבל לא הייתה מצדו הקשבה אמיתית לקול הנוער הנלחם על חייו.

הגיעה השעה להפסיק לדבר ולהתחיל לפעול מיידית.

אנחנו דורשים/ות ממשרדי הממשלה לאשר מיידית את הצעת המחליטים לטובת עתיד טוב יותר בשביל כולנו.

6.1.2021
מיצג
מיצג שחשף לציבור את המצב המכריע בו אנו נמצאות.ים

המצב הנוכחי של הממשלה דומה לפרק בסדרת מתח.

גילה גמליאל והמשרד להגנת הסביבה נאבקים בנחישות לקדם את "הצעת המחליטים" - ניצוץ של תקווה ירוקה בתוך עשן של פחם ודלקים פוסיליים; בעוד משרד האוצר ומשרד האנרגיה נלחמים למחוץ את שאריות התקווה כדי שכסף ימשיך לזרום לכיסם ונפט ימשיך לזרום לים.

אנחנו, שליחי כל דורות העתיד, החלטנו להתערב בקרב המתמשך כדי להבטיח שההחלטה הנכונה תתקבל. אתמול, ב-6.1, קיימנו מיצג (פעם אחת מול הכנסת ומשרד האוצר ופעם שנייה מול משרד האנרגיה) שחשף לציבור את המצב המכריע בו אנו נמצאות/ים.

במיצג הקמנו בית קברות ובו שורות של מצבות עם הכתובת "לזכר דורות העתיד". לצד כל מצבה שכב/ה פעיל/ה דוממ/ת. לצד הקברים עמדו בראש מורם פעילות עם מסיכות של ישראל כץ ויובל שטייניץ, ידיהן שחורות מפחם.

עוד לא מאוחר מידי לקבל את ההחלטה הנכונה. משרד האוצר, משרד האנרגיה: ראו את פעולתנו כקריאה מהולה באזהרה. קריאה להבנת הסיכון הטמון בסירוב "הצעת המחליטים" ואזהרה מפני ההרס והחורבן הצפויים לכל האנושות אם חומת האדישות לא תיפרץ.

4.1.21
ראיון
ראיון עם נדיה- פעילה במחאה

אחרי השתתפות בדיון בוועדת הכלכלה בנושא "מדיניות כלכלית להפחתת נזקי אקלים והגנה על הסביבה" בכאן 11

1.1.21
מחאה
מחאת מוקדים

פתחנו את השנה האזרחית החדשה במחאה גדולה משותפת במוקד כרמיאל, ומחאות נוספות בירושלים, קריית אונו ותל אביב. אנו מצפים/ות לשנה מלאה במחאות, בה הממשלה תחליט החלטות למען עתידנו ותיישם את הפתרונות לעצירת משבר האקלים.

27.12.2020
הפגנה
הפגנה מול משרדי האנרגיה בירושלים

ביום ראשון, 27.12, קיימנו הפגנה מול משרדי האנרגיה בירושלים יחד עם המרד בהכחדה. ההפגנה הזאת הייתה הפגנה מסכמת לחודש דצמבר, הפגנה שסיכמה חודש של מיצגים, הפגנות ועוד פעולות שנועדו להפעיל לחץ על הממשלה לקראת סוף החודש - התאריך שבו הממשלה צפויה להציג את יעדיה המעודכנים להסכם פריז.

בנוסף להפגנה, פעילי המרד בהכחדה חסמו כבישים והתקיימו שני מיצגים: מיצג הבריגדות האדומות של המרד בהכחדה ומיצג המקוננות- מיצג בו פעילים.ות מהתנועה שלנו לבשו בגדים שחורים והתאבלו על המצב המתדרדר של כדור הארץ.

מטרת האירוע היה לתת דחיפה אחרונה לממשלה לחודש הזה, להזכיר להם למה כל כך חשוב להעלות את יעדי האנרגיה המתחדשת ולהיגמל מהדלקים המאובנים.

ההמלצה של המשרד להגנת הסביבה - 40% אנרגיה מתחדשת עד 2030, 95% עד 2040 - היא התחלה מעולה, ללא ספק צעד בכיוון הנכון, ולמרות זאת אנחנו דוחקים בממשלה להעלות את היעדים ל-50% עד 2030 ו-100% עד 2050. בסופו של דבר, מדובר בעתיד שלנו ושל כל הדורות הבאים; ואנחנו לא מוכנים להתפשר עליו.

20.12.2020
יום מיצגים
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
יום מיצגים והפגנה בכיכר הבימה

ביום ראשון 20.12.20 הפגנו בכיכר הבימה ומול העירייה בבאר שבע, כ-200 בני ובנות נוער. הפגנו כדי לדרוש מהממשלה להעלות את היעדים שלה למעבר לאנרגיות מתחדשות, שכן בסוף החודש היה על הממשלה להגיש את יעדיה המעודכנים להסכם פריז.
בסך הכל הפגינו ברחבי הארץ כ-200 פעילים של מחאת הנוער למען האקלים. לפני ההפגנה הצגנו מגוון מיצגים:
מיצג בד - פרשנו בד גדול והזמנו עוברי אורח לבוא ולכתוב עליו מה הם מרגישים בנושא משבר האקלים, מיצג קברים, מיצג קבצנים שבו קבצנים/ות בדמות כדור הארץ הסתובבו מרופטים/ות ומוזנחים/ות וביקשו עזרה, מיצג פליטי אקלים ומיצג Die In, שבו פוליטיקאים התעלמו מהמתים/ות ולא הושיטו להם/ן הצלה.

14.12.2020
מיצג מחאה
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
מיצג העוגה מול כנסת ישראל

ב 14/12 התקיים בכנסת דיון בוועדת הכספים בנושא עשרות הפרויקטים הפוסיליים המזהמים שמשרד האנרגיה מקדם בעלות של מליארדי שקלים, על חשבון השקעה באנרגיות מתחדשות.
במיצג היו פעילים עם מסיכות של: רה"מ בנימין נתניהו, שר האנרגיה יובל שטייניץ, ענקית האנרגיה שברון, חברת האנרגיה האמריקאית של גז נפט - נובל אנרג'י, בית הזיקוק לנפט במפרץ חיפה - קבוצת בז"ן, ותשתיות נפט ואנרגיה - תש"ן.
הפעילים ישבו מסביב לשולחן ערוך ובמרכזו עוגה עגולה של בצבעי כדורה''א. הפעילים פרסו את העוגה ואכלו אותה בזלזול, כדי להמחיש את כך שהדמויות שבמיצג - ועוד מנהיגים וחברות מזהמות רבות - גוזלים לנו את העתיד.

14.10.2020
פעולה ממוקדת
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
השכמה לשר האנרגיה יובל שטייניץ

בשש וחצי בבוקר הגענו כ-20 פעילי/ות סביבה ממחאת הנוער למען האקלים, מגמה ירוקה והמרד בהכחדה לבית של יובל שטייניץ, שר האנרגיה הנוכחי, להשכים אותו. זו כבר הפעם השלישית שאנחנו מגיעים/ות, וכמו בכל פעם המשטרה והאבטחה התייחסו אלינו כאילו אנחנו מהווים סכנה, הזיזו אותנו מהמקום ושטייניץ לא יצא לדבר איתנו והתעלם מנוכחותנו.

עשינו רעש וקראנו לו להתעורר (תרתי משמע) ולהבין שלהכניס את שברון לישראל, לקדם צינורות גז לאירופה ולאילת, צינור נפט לאיחוד האמירויות, בניית תחנות כוח מונעות ע"י גז, ועוד ועוד תוכניות שמזהמות והורסות את הסביבה, הן פעולות הזויות ותלושות בזמן משבר אקלימי.

22.9.2020
מחאה ארצית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
מחאה בין-לאומית

בשעות הבוקר יצאנו לרחובות בשביתת אקלים ראשונה מאז תחילת משבר הקורונה. המחאה שלנו בישראל פתחה את שבוע השביתות הבינלאומיות, בו יצאו עוד מליוני בני ובנות נוער לרחובות במדינות שונות.

בטבעון, בירושלים, בתל אביב, בבית שמש, בקריית אונו, באילת, בחיפה, בזכרון יעקב, בגבעתיים, ובכרמיאל דרשו ביחד כ-300 נערים ונערות, ילדים וילדות, מבוגרים ומבוגרות בפה אחד מהממשלה - הכריזי מצב חירום אקלימי! משבר האקלים הוא לא בדיחה ולא מיתוס. הפסיקי לשבת בחיבוק ידיים ולהתעלם משינויי האקלים לפני שיהיה מאוחר מדיי.
למחאה הגיעו בין השאר ח"כ מיקי חיימוביץ', ח"כ לשעבר יעל כהן-פארן והשופט בדימוס שלמה שהם.

26.7.2020
מחאה ארצית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
מחאה בשיתוף הורים למען האקלים

בתאריך זה החלטנו לחבור למחאת ההורים למען האקלים, ולצאת יחדיו, הורים וילדים, לרחובות. הגענו לכיכר הבימה וקיימנו מיצג תיבת נוח, כי "כולנו בסירה אחת" בכל הנוגע למשבר האקלים.

למחאה הגיעו בין השאר ח"כ מיקי חיימוביץ', ח"כ לשעבר יעל כהן-פארן והשופט בדימוס שלמה שהם.

1.1.2020
מחאה ארצית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
הפגנה לפתיחת השנה הלועזית

בליל הסילבסטר נוהגים רבים מבני הנוער לצאת לבלות. כדי להבהיר למקבלי ההחלטות שאנחנו נחושים בעמדתינו ושאנחנו מאמינים בדרכנו, החלטנו דווקא בזמן שחברינו לכיתה מבלים, לצאת ולהפגין. הגענו לירושלים והשמענו את קולינו.

2019
2-13.12.2019
מחאה מבוזרת
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
מחאות בזמן כנס "cop25"

כנס "cop25" הוא גוף קבלת ההחלטות העליון של האו"ם בנושא התמודדות ועצירת משבר האקלים ולעמידה ביעדים שהוצבו בנושא.
בכנס מיוצגות מדינות רבות כמו גם חברות נפט, דלק וחברות מזהמות רבות נוספות, אך קול הנוער אינו מיוצג. לכן, במשך כל תקופת הכנס יצאנו ברחבי הארץ לעשרות פעולות שונות בין השאר מול משרד החוץ הישראלי להעלאת המודעות על חשיבות הכנס ולהשמעת קול הנוער בנושא

6.12.2019
יום מיצגים
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
יום מיצגים בכיכר הבימה

 

המיצגים:

שולחן ללא אוכל בו הראנו לאנשים שאם נמשיך כך יגמר לנו האוכל עקב מידבור ובצורת, מיצג בדים בו הזמנו אנשים לכתוב ולצייר מה הם מרגישים בנוגע למשבר האקלים., מיצג die in בו נפלנו כולנו על הרצפה כמתים והמחשנו מה יקרה בעתיד אם לא נשנה את ההרגלים שלנו (רמז - מוות), מיצג שולחן חד פעמי בו נראה לאנשים עד כמה איבדנו שליטה על הצריכה שלנו, מיצג שעונים מעוררים בו חבשנו מסכות פוליטיקאים וישבנו סביב מלא שעונים מעוררים מצלצלים כדי להדגיש את ההתעלמות של בעלי ההשפעה, מיצג קבצנים בו הצגנו את נפגעי ופליטי משבר האקלים, וגם הראנו לכולם שהכדור שלנו זקוק לעזרה, מיצג קברים בו חשפנו את כל המוות והסכנה שיגיעו יחד עם משבר האקלים

29.11.2019
מחאה עולמית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
יום מחאה ושביתה בינלאומי בת"א

בתאריך זה קיימנו צעדה בשדרות רוטשילד בשיתוף המרד בהכחדה ומגמה ירוקה. בסופה הגענו לכיכר הבימה וקיימנו מיצג על הבריכה. במחאה בארץ נכחו אלף מפגינים ובעולם הגיעו ל1,200,000

©כל הזכויות על התמונה שמורות לאלון נמליך
24.11.2019
זכייה בפרס
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
זכייה בפרס ע"ש נחמה ריבלין לקיימות

מחאת הנוער למען האקלים נבחרה בתור אחת הזוכות בפרס ע"ש נחמה ריבלין לקיימות (2019). הטקס היה כחלק מוועידת האקלים ה-4 בת"א, ובנוכחות נשיא המדינה ראובן ריבלין

22.11.2019
כנס
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
כנס פעילים שני

במהלך הכנס הועברו 2 הרצאות על משבר האקלים ופעילויות לגיבוש הפעילים.
לאחר הכנס קיימנו מחאה מחוץ לאוניברסיטת תל אביב

10.10.2019
פעילות של XR
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
שיתוף פעולה עם תנועת המרד בהכחדה

ביום הזה עשרות פעילים מהמחאה שלנו העבירו הרצאות בבתי הספר שלהם על משבר האקלים ועל המחאה!
בערב התקיימה מחאה בכיכר הבימה בתל אביב והופעה של מוניקה סקס שהביאה איתה קהל יעד חדש וחשפה פעילים חדשים למחאה שלנו

4.10.2019
התחלת מחאות שבועיות
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
התחלת מחאות שבועיות בישראל

החל מ-4.10.2019 הצטרפנו למגמה העולמית והתחלנו גם פה בישראל לשבות על בסיס שבועי. מאז, בכל יום שישי, יוצאים בני ובנות נוער לרחובות, למרכזי הערים ולבנייני העירייה בדרישה להפסיק את חוסר הפעולה כנגד משבר האקלים ולהוציא את ההדחקה כשיקול בקבלת ההחלטות

27.9.2019
מחאה עולמית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
יום מחאה ושביתה בינלאומי בת"א

בתאריך זה התקיימה צעדת מחאה שהחלה בבית הכנסת הגדול באלנבי והסתיימה בכיכר הבימה. הצעדה אורגנה בשיתוף אירגונים רבים ונחלה הצלחה רבה עם מעל ל-2,000 משתתפים ומשתתפות בארץ ו-3,750,000 ברחבי העולם

©כל הזכויות על התמונה שמורות למיכאל גל
17.9.2019
אירוע ארצי
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
פעילות ליום הבחירות

בפעילות יום הבחירות השני של 2019 הכנו מיצג קלפי מדומה שבו המצביעים צריכים לבחור בין השפעות רבות של משבר האקלים (כגון גלי חום, הכחדה מסיבית, הפצת מחלות, משבר רעב..) לבין "עתיד - פתירת משבר האקלים".
עמדנו מחוץ לקלפיות ברחבי הארץ והסברנו לבעלי זכות ההצבעה שהיו בדרכם לקלפי את החשיבות של הצבעה למפלגה עם תכניות ירוקות והתחייבות לפעולה בנושא משבר האקלים

20.9.2019
מחאה עולמית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
יום מחאה ושביתה בינלאומי בכמה מוקדים

בתאריך זה שבתו בארץ בשישה מוקדים: חיפה, ת"א, סחנין, ירושלים, אילת ובאר שבע.

בסך הכל השתתפו 800 תלמידים ותלמידות בהפגנות ברחבי הארץ ומעל ל-4,000,000 ברחבי העולם

©כל הזכויות על התמונה שמורות לתם בן-סיני
1.9.2019
מחאה ארצית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
מחאה בפתיחת שנת הלימודים

טקסט אלטרנטיבי

פתחנו את שנת הלימודים בשביתת מחאה בכיכר הבימה בת"א. למחאה הגיעו מאות בני נוער עם אמירה אחת ברורה - אי אפשר להמשיך "עסקים כרגיל" כשאנחנו בפתחו של משבר עולמי ענקי. יצאנו בקריאה למקבלי ההחלטות להתחיל להתייחס ברצינות הנדרשת לטיפול במשבר האקלים

©כל הזכויות על התמונה שמורות לעומר שלב
22-29.8.2019
מחאה עולמית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
מחאת האמזונס

במשך שבוע שלם תחזקנו מוקד מחאה מול שגרירות ברזיל בת"א, במחאה על התנהלות ממשלת ברזיל אל מול שריפות הענק שפקדו את יערות האמזונס. יער האמזונס מהווה בית למגוון ביולוגי ענק, אוגר כמות עצומה של פחמן דו חמצני, ומשמש כריאות הירוקות של כדור הארץ בזכות כמות החמצן הגדולה שהוא מספק. על אף הסכנה שבשריפת חלקים נרחבים מהיער, ממשלת ברזיל לא הראתה נכונות גדולה לעצור את השריפות

8.7.2019
כנס
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
כנס פעילים

כנס הפעילים הראשון של מחאת הנוער למען האקלים!

לכנס הגיעו להרצות על משבר האקלים מרצים וארגוני סביבה רבים ושולבו בו פעילויות גיבוש לפעילים

7.6.2019
אירוע מקומי
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
ניקוי חופים

במסגרת יום האוקיינוסים הבין לאומי, מחאת הנוער למען האקלים בשיתוף אירגונים רבים אירגנו ניקוי חופים בחוף הפירצה

21.5.2019
מחאה עולמית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
יום מחאה ושביתה בינלאומי בירושלים

מאות תלמידים שבתו מיום לימודים והגיעו לירושלים במטרה להפגין למען האקלים, צעדו מבית המשפט העליון עד למשכן הכנסת, במטרה להביע התרעמות על האדישות של הממשלה בנוגע למשבר האקלים. לצעדה הצטרפו בין השאר ח"כ מיקי חיימוביץ', ח"כ לשעבר יעל כהן-פארן, ח"כ דאז יעל גרמן ועוד רבים אחרים, וההפגנה זכתה לסיקור תקשורתי

©כל הזכויות על התמונה שמורות לליאל בירן
9.4.2019
אירוע ארצי
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
פעילות ליום הבחירות

בפעילות יום הבחירות תלינו בד ענק ליד שרונה תל אביב והזמנו את עוברי אורח ברחוב לכתוב את המחשבות שלהם על משבר האקלים. מעל 300 אנשים לקחו חלק בפעולה הזאת!

29.3.2019
מחאה ארצית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
מצעד האקלים

מצעד שהתקיים בתל אביב אורגן ע"י תנועות סביבתיות שונות, ביניהן מחאת הנוער למען האקלים. במחאה צעדו 5,000 אנשים, והגוש המרכזי במצעד היה של תלמידים. כ-2,500 תלמידים ותלמידות הגיעו למצעד, כמו גם פוליטיקאים רבים, ואנשי תקשורת, שצעדו בתל אביב במצעד הגדול ביותר שהתקיים בנושא בישראל אי פעם

15.3.2019
מחאה עולמית
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
יום מחאה ושביתה בינלאומי

יום מחאה ושביתה בינלאומי, במסגרתו שבתו 2,300,000 תלמידים מ-135 מדינות. בארץ התקיימו הפגנות בכ-13 מוקדים שונים, ביניהם ירושלים, סכנין ותל אביב. בסך הכל הפגינו כ-1,000 תלמידים ותלמידות ברחבי הארץ, באירוע הגדול הראשון של התנועה בישראל. להפגנה בת"א הגיעו ח"כ מיקי חיימוביץ' וח"כ דאז יעל כהן-פארן