עצומה -

ניצבת מולנו סכנה עצומה ומיידית: משבר האקלים. אך נכון לכרגע אין במדינת ישראל יעדים או צעדים המחייבים לפעול כראוי בכדי להיאבק בבעיה הזו. בעוד מדינות בכל העולם מחוקקות חוקים ופועלות בנושא, מדינת ישראל נשארה מאחור ועוד מאפשרת ומעודדת לאור יום פליטות גזי חממה התורמים למשבר.

משבר האקלים מאיים על האנושות. המדע מזהיר מפני הצפות, מחסור במזון ובמים, תופעות של מידבור ובצורות שיגיעו בתכיפות גבוהה יותר וישפיעו על החיים של כולנו. בייחוד במדינה כמו ישראל – שתושפע ממנו במיוחד, הן אקלימית והן ביטחונית.
גופים כגון נאס"א וה-IPCC מצביעים על כך שבקרוב כבר לא נוכל להחזיר את הגלגל לאחור, והמצב רק ילך ויחמיר. אבל היום יש עדיין סיכוי לשנות את התמונה, דרך הפחתה של פליטות גזי חממה. מדינות רבות בעולם מכירות במשבר ובאיום שהוא יוצר ולכן חוקקו חוקי אקלים, שמסדירים יעדים להפחתת פליטות גזי חממה, ודוחפים את המשרדים השונים ליצור תכניות שיפחיתו את הפליטות בתחום האחריות שלהם.

חוק אקלים הוא הדרך הטובה ביותר לחייב את הממשלה לפעול בנושא משבר האקלים באופן חוקי ומשפטי. לא ייתכן שמדינת ישראל, "מעצמת הסטארט-אפ", לא חוקקה חוק כזה עדיין, ולא שמה על סדר היום יעדים שמבחינה מדעית אכן יתרמו לבלימת משבר האקלים.

אנו דורשים ודורשות מממשלת ישראל לקדם חוק אקלים שאפתני שתואם את חומרת המצב בהקדם, ושיכיל את הסעיפים הבאים:

  • יעדי שימוש ב-50% אנרגיות מתחדשות לייצור חשמל עד 2030 ו100% עד 2050 
  • איפוס פליטות גזי חממה עד 2050 – היעד מומלץ על ידי ה-IPCC
  • עצירת  הקמת פרוייקטים פוסיליים חדשים אשר אחראיים לרוב פליטות גזי החממה

בלי יעדים שאפתניים שיהיו מעוגנים בחוק, לא יתרחש השינוי ההכרחי ולא נצליח לעצור את המשבר. בחתימה  על העצומה, אנחנו משמיעים ומשמיעות את קולנו, ואת קול הדורות שיחיו כאן אחר כך, אשר עתידם תלוי בחוק הזה.

הגיע הזמן לדרוש יחד, החברה הישראלית על כל גווניה – חוק אקלים!

עצומה למען חוק האקלים

10,046 חתימות = 100% של המטרה
0
10,000

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.