אנחנו תובעים.ות את הממשלה! אבל רגע, למה?

יצאתם.ן לאחרונה החוצה? אתם מרגישים את זה גם? לאחרונה יש הרגשה שלכדור הארץ יש חום, וגלי החום האלה מתמשכים יותר ויותר וכבר מזמן עברו את 36.6° מעלות הצלזיוס, ממש כמו אדם חולה. המחלה אובחנה וידועה כבר שנים – התחממות גלובלית. 

פליטת היתר העצומה של גזי חממה הביאה להתחממות שמביאה לתסמינים שנקראים משבר האקלים. 

ממש כמו אדם מעשן שחולה בדלקת ריאות, אז עולה לו החום ומתחיל להשתעל, ולעיתים גם גובה קורבנות. כך גם משבר האקלים: מחמם את כדור הארץ, ומקצין את מזג האוויר- מגביר את גלי החום והסופות ותכיפותן כמו סופת הברד באיטליה מיד אחרי גל החום מהחמים בהיסטוריה בחודש שעבר.

את זה אנחנו רואים בכל גל חום שבעקבותיו בממוצע 45 בני אדם, ובכך שבשנים האחרונות נהרגו מהצפות מעל ל-7 בני אדם רק אצלנו בישראל. כל זאת רק על קצה המזלג, מבלי שנגענו בהשפעות הביטחוניות, הבריאותיות והחברתיות האדירות של המשבר על כולנו, כמו מלחמות על משאבים, תמותה מסופות, זיהום אוויר, חום, מחסור במים ומזון, התפשטות מגיפות, מעל למיליארד פליטי אקלים ועוד שלל תופעות מזג אוויר קיצוניות שייסכנו חיים של בני אדם ובייחוד של אוכלוסיות מוחלשות.

הורים לאדם שהיה מצפה לו עתיד כזה היו מחפשים לו תרופה או מוצאים לו פתרון. אבל לנו,לציבור, יש רק את הממשלה. הטיפול שלה בנושא שואף לאפס, מה שפוגע באופן מהותי בזכויות הבסיסיות ביותר שלנו לבריאות, חיים וביטחון.

אז ניסינו לדבר, לשכנע, לצעוק, להתחנן, כדי שיידאגו לעתיד שלנו ולזכויות שלנו, אבל את הממשלה עניין יותר להתבשם בריחם הממכר של רווחי הגז.

אז נמאס לנו, והחלטנו להעלות שלב במאבק ולהגיש עתירה לבג"צ על הפגיעה של הממשלה בזכויותנו.

ביום הראשון ללימודים, ב-3.9 אנו הולכים להגיש את העתירה לבית המשפט ולהפגין באותו הזמן לתמיכה בעתירה ובדרישה לקידום חוק אקלים. אנחנו מזמינים אתכם לעלות יחד איתנו לבג"ץ, ולהצטרף לקבוצת העידכונים של ההפגנה!

בנוסף, אנחנו קוראים לכם לחתום על העצומה לתמיכה בעתירה ולהפיץ אותה לחברים ולמשפחה – עם אלפים שיגבו את הדרישה, לא יהיה אפשר לעצור אותנו!

20/08/2023

על המחבר

אופק קרן

אני אופק קרן בן 17 מאמירים. פעיל מעל ל-3 שנים במחאה , אחראי קשר עם פוליטיקאים בצוות ממשל, ראש צוות תקציב וראש מוקד כרמיאל

Subscribe
Notify of
guest
2 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
ירדן
ירדן
10 חודשים לפני

טור מעולה
הגיע הזמן שהפוליטיקאים יתעוררו!!

ירדן
ירדן
10 חודשים לפני

טור מדהים! מגיעה ב-3.9🔥