תחילת שנת הלימודים

נגה קמה בשעה 7:57 לצלצול השעון המעורר המעצבן, עייפה אחרי שלא הספיקה לסדר את שעות השינה שלה כי כמו תמיד, החופש הפך לה אותן. היא סיימה לשתות את הקפה, לקחה את התיק, ורצה במדרגות היציאה מהבניין. לאחר שהספיקה בנס לאוטובוס, נגה הגיעה סוף סוף, מתרגשת לחזור לבית ספר. אחרי שהיא הגיעה לכיתה ופגשה את כל החברות שלה, שאת חלקן לא ראתה כבר חודשיים, המורה נכנס לכיתה וכבר בשעה השנייה היא התחילה לספור את הדקות עד לחופשה הבאה… שוב התחילה עוד שנת לימודים רגילה.

ב-1.9 זו תהיה המציאות של כל מי שלומדת במערכת החינוך, היינו רוצות כל כך שזו הייתה המציאות שלנו, אבל זה בלתי אפשרי. המציאות שלנו מורכבת מאסונות טבע בכל העולם, שריפות, חיות שנכחדות, הצפות, עליית פני הים, עלייה בטמפרטורות, מחסור במשאבים, עוני, משברי פליטים ועוד. אם לא נעצור את משבר האקלים, זו תהיה רק ההתחלה של אסון שההשלכות שלו בלתי ניתנות לדמיון. בעצם, אין כבר צורך לדמיין – אנחנו עדות למשבר כאן ועכשיו. 

מה נותר לנו? לפקוח את העיניים ולראות. הפתרונות כבר פה, ויש ביכולתנו לעצור את משבר האקלים אם נפעל עכשיו. בשנים האחרונות בזכות אקטיביזם והרבה עבודה קשה של כולנו, משבר האקלים עלה לכותרות ולמודעות הציבורית כל פעם מחדש. ועולה שוב ושוב במסדרונות הכנסת. אבל זה לא מספיק, אנחנו חייבות להמשיך לתת את כל מה שיש לנו במאבק כדי להצליח. השנה, ב-1.9 לא נגיע ליום הראשון ללימודים. לא כי אנחנו לא אוהבות את בית הספר או כי אין לנו כוח להתעמת עם עבודות החופש שלא עשינו, אלא כי נצא לפעולה ישירה שתפעיל לחץ על מקבלי/ות ההחלטות. 
נצא כי יש לנו את הכוח להשפיע, הכוח לשנות, להטות את כף המאזניים, ולהציל את חייהם של מאות מיליוני א/נשים. לא כי אנחנו רוצות, כי אנחנו חייבות. כי אין לנו ברירה אחרת, ואין לנו סיבה ללמוד כשהעתיד שלנו נמצא בסכנה.

אז נתראה שם? 

**לעוד פרטים על המחאה מוזמנות.ים לכתוב לרעות – 0504949353 

 

18/08/2021

על המחברות

הדס גאולה שלומי ורעות זיק חייט

הדס גאולה שלומי – בת 16 מעפולה, פעילה במחאת הנוער למען האקלים, אוהבת לדבר, לכתוב ולצעוק בשביל עתיד יותר טוב. ראש צוות התאקלמות ומקימת מוקד עפולה.

רעות זיק חייט – בת 15 מפתח תקווה, פעילה במחאת הנוער למען האקלים, אוהבת חתולים/ות, לטייל, לשמוע מוזיקה ולקרוא. ראש צוות פיתוח תנועתי ופעילה ברוב הצוותים האחרים. גם מתחייבת להביא מאפינס לכל מי שתגיע לפעולה.

Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
אביב
אביב
2 שנים לפני

הדס ורעות כתבתן יפיפיה!! מזדהה ומקווה שאוכל להגיע ב1.9